چگونه عکاس حرفه ای شویم؟ | تکنیک ها و روش های عکاسان حرفه ای

۲۸ views

عکاسی حرفه ای یکی از مشاغل و انتخاب های عالی برای هر کسی است که می خواهد از استعداد خلاقانه ی خود پول در بیاورد. عکاسی یکی از رشته هایی است که در آن سن و درجه و مدرک کالج اهمیت ندارد و تنها موضوع مهم در آن دید خوب و ایجاد یک محصول با کیفیت است. برای آشنایی با تکنیک ها و روش های تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای با آتلیه عبدی همراه باشید.

ویژگی های عکاس حرفه ای چیست؟

تبدیل شدن به یک عکاس حرفه¬ای کار آسانی نیست، اما قابل انجام است. مسلما حرفه¬ای شدن یک تفکر ذهنی از یک حرفه است که در طول زمان به دست می آید. بسیاری از عکاسان حرفه¬ای در ابتدا عکاسی را تنها به عنوان یک سرگرمی در نظر می گرفتند و سپس با گذشت زمان به منظور کسب درآمد و رعایت تکنیک های خاص به عکاسانی با تجربه و حرفه¬ای تبدیل شدند. در ادامه به تکنیک¬ ها و روش های تبدیل شدن به یک عکاس حرفه¬ای پرداخته شده است.

تمرکز بر عکاسی

سعی کنید مهارت های عکاسی خود را ارتقا دهید، برخی برای ارتقای عکاسی از مدارک دانشگاهی و کلاس های مختلف استفاده می کنند. برخی دیگر کالج و کلاس را وقت تلف کردن می بینند و برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه¬ای سعی می کنند از کتاب ها و تجربیات خود و دیگران استفاده کنند. در واقع نظر آنها این است که برای هر آنچه که تصمیم می گیرید تلاش کنید، تا بتوانید به آن برسید.

استفاده از تجهیزات مناسب

تجهیزات عکاسی بستگی به حرفه¬ و زمینه¬ای که در آن کار می کنید دارد، اما به هر حال داشتن یک دوربین همراه با لنزهای مختلف و همچنین نرم افزار ویرایش عکس با کیفیت برای موقعیت های متفاوت بسیار مناسب است. شما ممکن است نیاز به تجهیزات اضافی برای روشنایی نیز داشته باشید یا اگر می خواهید یک استودیو در خانه ایجاد کنید. باز هم، این بستگی به تخصص عکاسی شما دارد.

خرید تجهیزات با صرفه

داشتن تجهیزات برای گرفتن عکس با کیفیت بالا بسیار اهمیت دارد، بنابراین قبل از شروع کار، باید پس انداز خود را در خرید تجهیزات جدید سرمایه گذاری کنید. در صورتیکه هزینه¬ی کافی برای خرید لوازم جدید نداشته باشید می توانید مدل های قدیمی تر خرید کنید یا حتی تجهیزات اجاره ای بگیرید یا قرض کنید تا اینکه مطمئن شوید که در کسب و کارتان موفق خواهید شد.

آشنایی با دوربین

قبل از رزرو جلسه ی اول عکاسی باید از تمامی تنظیمات، خطاها و تغییرات دوربین خود مطلع و قادر به تغییر لنز با چشم بسته باشید. از این رو کتابچه راهنمای کاربر دوربین خود را بخوانید. این کتابچه راهنمای کاربر جزئیات بسیار زیادی در مورد ویژگی ها و عملکرد دوربین شما به گونه ای ارائه می دهد که منابع عکاسی عمومی آن را ندارند.
برای کسب مهارت بیشتر در خانه و با آزمایش نور و سایه، تنظیمات مختلفی را در دوربین خود امتحان کنید و تصاویر و عکس های گرفته شده را با تجهیزات موجود خود یاد بگیرید.

تکنولوژی دوربین و راهنمای عکاسی

کتاب ها، مجلات و مقالات آنلاین را برای اطلاعات بیشتر در مورد تنظیمات دوربین، راهنمایی ها و ترفندها نگاه کنید. این کار کمک خواهد کرد که روش های جدیدی برای استفاده از دوربین و لنز های خود برای ایجاد عکس های عالی آموزش ببینید.

استفاده از نرم افزار ویرایش

حتی بهترین عکس ها هم ممکن است نیاز به ویرایش جزئی داشته باشند. از این رو با استفاده از نرم افزار ویرایش عکس می توانید، کیفیت آنها را از خوب به عالی برسانید. با این وجود از انجام بیش از حد جلوه های ویژه خودداری کنید.

برای کسب جایگاه بهترین آتلیه عکاسی در اصفهان همواره تلاش کرده ایم تا از حرفه ای ترین عکاسان با بهترین تجهیزات و… بهره مند شویم. همکاران ما در آتلیه عبدی با سالها تجربه، مهارت و داشتن تجهیزات مدرن و به روز در زمینه ی عکاسی عروس و داماد، مجالس و مدلینگ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره ۰۹۱۳۰۲۰۳۲۰۰ تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به آتلیه فیلم و عکس عبدی می باشد.

طراحی و اجرا: آژانس تبلیغات اختصاصی